Malta-Ski

Miejesce dodane przez magda
Wyciągi narciarskie
Dodano: 7.8.2010
Odsłon: 2

Malta-Ski - centrum rekreacyjne znajdujące się w Poznaniu na południowym brzegu Jeziora Maltańskiego.

Jego historia sięga lat 80. XX wieku, gdy rozpoczęto zagospodarowywać tereny otaczające Jezioro. Powstała wówczas koncepcja usypania sztucznego stoku narciarskiego. Usypano go na zboczu Kopca Wolności.

Początkowo można było z niego tylko korzystać w okresie zimy. W 1992 roku powstał pomysł by stworzyć w tym miejscu pierwsze w byłym bloku wschodnim całoroczne centrum narciarstwa. Pomysł zrealizowano i pokryty sztuczną nawierzchnią stok otwarto 21 lutego 1993. Z czasem dodawano kolejne atrakcje takie jak letni tor saneczkowy, pole do minigolfa i pole do nauki gry w golfa a także darmowe letnie kino.

Obiekty:

stok narciarski o długości 150 m i szerokości od 15 do 30 m. Na szczyt można dostać się za pomocą wyciągu krzesełkowego lub talerzykowego. Przy stoku znajduje się również teren o wymiarach 30x30 m i nachyleniu 14° na szczyt którego można wjechać niewielkim wyciągiem talerzykowym.

letni tor saneczkowy ma długość nieco ponad 500m

pole do minigolfa

pole do nauki gry w golfa, tzw. driving range

Kompleks sportowo-rekreacyjny ze stokiem narciarskim, mini golfem, torem saneczkowym, wypożyczalnią rowerów górskich, łyżworolek etc  

Godziny otwarcia:

zima
poniedziałek-piątek - 10:00 ? 22:00
weekend - 11:00-22:00


http://www.maltaski.pl/
bp@maltaski.pl
tel. 0048 61 878 22 22

 

Centrum Narciarstwa "Malta-Ski" Sp. z o.o..

ul. Wiankowa 2, 61-131 Poznań

tel. 061 8557427 ; 

www.malta-ski.com.pl

Miasto: Poznań, Ulica: Wiankowa 2 Szukaj Drogi

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Nasze-Miejsca.pl, znajdziesz tu ponad 10 000 ciekawych miejsca w Polsce, atrakcje polskich miast oraz inne ciekawe obiekty. Dołącz do  naszej społeczności, pokaż innym swoje ciekawe miejsca. Oglądaj miejsca dodane przez użytkowników. Poznaj ciekawych ludzi ze swojej okolicy, zapraszaj ich do znajomych. Wypowiadaj się na forum, komentuj i oceniaj. Dodając nowe miejsca zbierasz punkty!

Jako użytkownik dostajesz też możliwość wyszukiwania w miastach konkretnych typów obiektów np, zamek, hotel, restauracja.... ponad 80 typów miejsc.

Dołącz do Nas!